Duńska 15-latka zamordowała własną matkę


 

Duńska nastolatka zadała swojej matce 20 ciosów kuchennym nożem po tym, jak wraz ze swoim chłopakiem, 29-letnim Bakhtiarem Mohammedem Abdulla, przez kilka godzin oglądała na YouTube filmy z egzekucji wykonywanych przez terrorystów z ISIS.

W zabójstwie uczestniczyła nie tylko 15-latka. Odciski palców wskazywały, że na miejscu zbrodni znajdował się również jej chłopak.

Lisa Borch poznała Irakijczyka w ośrodku dla uchodźców, który znajdował się w pobliżu domu dziewczyny. Dziewczyna wpadła w obsesyjną fascynację działalnością Państwa Islamskiego jeszcze w trakcie, gdy zakochana była w innym Muzułmaninie, który porzucił ją i wrócił do swojej żony oraz dzieci. To po tym wydarzeniu nastolatka znalazła pocieszenie u boku Bakhtiarema, z którym później dokonała zbrodni.

Do wydarzenia doszło w październiku poprzedniego roku. Tuż przed tragedią Borch oglądała filmy z egzekucji brytyjskich zakładników, Davida Hainesa oraz Allana Henninga.

Chwilę po zabójstwie matki dziewczyna zadzwoniła na policję i błagała, żeby przyjechali jak najszybciej, mówiąc, że usłyszała krzyki matki, przez okno widziała uciekającego białego mężczyznę, a w domu wszędzie znajduje się krew.

Mąż Tiny Romer Holtegaard przebywał tego dnia na wyjeździe biznesowym, dlatego nikt nie był w stanie pomóc kobiecie.

Po przybyciu policji na miejsce dziewczyna zachowywała się podejrzanie dziwnie – siedziała na krześle i bawiła się komórka oraz oglądała filmy na YouTube.

Kiedy policja zapytała, gdzie jest jej matka, dziewczyna nie chciała odejść od komputera i od niechcenia wskazała palcem na piętro, gdzie znajdowała się sypialnia, co spowodowało, że momentalnie to na nią spadły podejrzenia.

Policja odnalazła w komputerze Lisy historię przeglądanych stron, która zawierała niezliczoną liczbę powtórek z egzekucji dwóch Brytyjczyków, którzy wyjechali na misję do Syrii.

Powodem morderstwa miał być brak akceptacji matki dla związku z Irakijczykiem. Wcześniej z powodu częstych awantur między matką a córką z domu wyprowadziła się siostra bliźniaczka Lisy.  Matka naciskała, by ta zerwała z chłopakiem i zaczęła żyć jak normalna nastolatka.

Morderstwo nie było spowodowane impulsem – jakiś czas wcześniej Borch pokazywała nóż swojej siostrze, mówiąc, że nim zabije matkę. Niestety bliźniaczka odebrała to jako ponury żart.

Podczas rozprawy mordercy próbowali zrzucić winę jedno na drugie. Nie wyjaśniono ostatecznie, kto zadawał ciosy, ale oboje zostali skazani – Lisa Borch na 9 lat więzienia, w tym pierwszy rok ma spędzić w poprawczaku, a Abdulla ma odsiedzieć 13 lat, po czym zostanie deportowany do Iraku.

 

 

foto: https://instagram.com/p/rWb3-LrYMM/


 

Obserwuj Aleksandra Galewska-Tomańska:

Z wykształcenia muzyk, pedagog i pedagog specjalny. Zainteresowana tym, co dzieje się na świecie, doszukuje się zależności w zachowaniach międzyludzkich i bieżących wydarzeniach społecznych.