Konkurs piękności dla brzydali

opublikowane w Moda z Kapelusza, Najnowsze Wpisy | 0

Bez cienia wątpliwości możemy stwierdzić, że żyjemy w czasach, kiedy wygląd człowieka zaczyna mieć większe znaczenie od tego, co ukryte. Chirurdzy plastyczni nie mają w co rąk włożyć, trenerzy fitnessu są bardzo zabiegani, dietetycy nie mają czasu nawet zjeść jogurciku, a fryzjerzy wyrywają sobie włosy z głowy, marząc o odrobinie czasu wolnego. A to wszystko dlatego, że coraz więcej ludzi wynajmuje specjalistów, którzy zadbają o wizerunek i udoskonalenie cielesności.

Są jednak na świecie miejsca, gdzie ludzie dziękowaliby Bogu za okropną gębę. W stolicy Zimbabwe, Harare, w ubiegłą sobotę odbyły się wybory mistera. Główną cechą, którą musiał posiadać kandydat była brzydka twarz.

W konkursie zwyciężył 42-letni Mison Sere, pozbawiając tytułu poprzedniego zwycięzcę, Williama Masvinu, który nagrody zgarniał rokrocznie od 2012 roku (z jednym rokiem przerwy – w 2014 impreza nie odbyła się z powodu braku sponsorów).

Decyzja nie spodobała się jednak publiczności ani zdetronizowanemu brzydalowi. Po usłyszeniu werdyktu naciskano na jury, żeby to zmieniło zdanie, ponieważ Sere jest zbyt przystojny, a swoją brzydotę opierać może jedynie na licznych ubytkach w uzębieniu. Zatem Mister Brzydal straszy tylko, kiedy otworzy usta. „Ja jestem naturalnie brzydki, on nie!” oponował Masvinu. Inny uczestnik krzyczał, że to oszustwo, pytając czy „my też w takim razie powinniśmy stracić zęby, by wygrać?”.

Mison nie przejmując się krytyką, stwierdził, że to ból przegranych i zainkasował 500 dolarów nagrody. „Powinni zaakceptować fakt, że jestem brzydszy niż oni.” I dodał, że liczy na podpisanie kontraktu z telewizją. Chciałby wykorzystać swoje zwycięstwo i zrobić karierę w mediach. Początki ma dobre, ponieważ już jeździ od szkoły do szkoły i pokazuje się dzieciom.

Bardzo możliwe, że protest publiczności zostanie uwzględniony – jednym z wymogów konkursu była konieczność dysponowania brzydotą naturalną, zatem niepełnosprawność ani zwiększony wysiłek oraz zewnętrzne działania na rzecz pogłębienia braku atrakcyjności będą uczestnika dyskwalifikować.

Tegoroczny konkurs przyciągnął rekordową liczbę chętnych, bo aż 36, dla porównania w 2012 roku kandydatów na brzydali było tylko pięciu.

zimbabwe2
William Masvinu
zimbabwe1
Mison Sere
zimbabwe3
Mison Sere

foto: AP Photo/Tsvangirayi MukwazhiSource:AP