Planujesz zatrudniać nowego pracownika?

opublikowane w Najnowsze Wpisy, Wydarzenia | 0

Według statystyk tylko 40% pracodawców jest w pełni zadowolonych z nowo zatrudnionego pracownika.

Dlaczego rekrutacja w Polsce daje tak słabe rezultaty? Brak odpowiednich ludzi na rynku? Lenistwo ludzi? A może po prostu błędy w rekrutacji?

Na jedno stanowisko przychodzi średnio kilkanaście do kilkadziesiąt CV. Na rozmowę kwalifikacyjną zapraszanych jest średnio 7 osób. Rozmowa kwalifikacyjna z kandydatem trwa średnio 40 minut. Jak ocenić, czy dana osoba pasuje do stanowiska w naszej firmie? Podczas rozmowy koniecznie trzeba zadać kandydatom odpowiednie pytania.

Mój dobry znajomy, którego ostatnio poznałeś – Piotr Michalak – przygotował świetną listę kontrolną: „10 pytań na rozmowę kwalifikacyjną, które powinieneś zadać kandydatowi, aby dobrze zatrudnić”.  

I mam dla Ciebie dobrą wiadomość. Możesz otrzymać tę listę kontrolną. Wystarczy, że klikniesz w poniższy link i podasz maila, gdzie mamy ją wysłać.

Piotr uważa, że jeśli chcesz dobrze przeprowadzić rekrutację, koniecznie powinieneś zadać kandydatowi te pytania podczas rozmowy kwalifikacyjnej. Oczywiście to nie da 100% gwarancji zatrudnienia odpowiedniego człowieka, ale będzie dla Ciebie bardzo pomocne w procesie rekrutacji.

Są to konkrety, idealne do wdrożenia w Twojej firmie od razu. I jest to dla Ciebie, jako czytelnika naszego biuletynu, ZA DARMO.

Zobacz 10 pytań, które powinieneś zadać kandydatowi na rozmowie kwalifikacyjnej.
Kliknij w poniższy link lub skopiuj go do paska wyszukiwarki:

http://ententa.pl/pytania-rozmowa-kwalifikacyjna/?ref=wrzesinski012016  

Mam nadzieję, że ta lista z pytaniami pozwoli Ci lepiej zatrudniać i tym samym dołączyć do 40% pracodawców w pełni zadowolonych z nowo zatrudnionych pracowników.

Powodzenia!

Richard Porthos.

fot. www.firma.egospodarka.pl – mat. prasowe