To musisz mieć w szafie – nigdy nie wyjdzie z mody!


To musisz mieć w szafie…O kaprysach mody można długo się rozpisywać. Wiadomo, że żyje ona swoim życiem, wciąż ewoluuje, zmienia front, bywa nieprzewidywalna. Jednak, jak w życiu pewne są tylko śmierć i podatki, tak wśród szalejących trendów znajdziemy niezmienne klasyki, które utrzymują się na powierzchni niespokojnego oceanu coraz to nowych stylizacji.

Jaka jest recepta na nieśmiertelny modowy hit? Warunki są proste: musi podkreślać walory sylwetki i nadawać się na każdą okazję. Dobrze, kiedy dodatkowo zaistnieje jako ubiór gwiazdy w legendarnym hollywoodzkim filmie.

Takim sposobem narodziła się niewychodząca z mody od lat 40-tych mała czarna, w której na ekranie można było podziwiać na przykład Ritę Hayworth

Gilda_trailer_rita_hayworth3

Zaprojektowana pierwotnie przez Coco Chanel, do dziś jest nie tylko inspiracją do tworzenia nowoczesnych kreacji, ale działa samodzielnie jako pełnowartościowy strój na niemal każdą okazję. Kobieta w czerni to kobieta tajemnicza, seksowna, jej uroda jest wyeksponowana poprzez tło sukienki, często zestawionej z eleganckim kapeluszem i subtelną minitorebką. Dopasowany kształt ubrania podkreśla szczupłą sylwetkę i dodaje jej wdzięku. Projektanci od dziesiątków lat zgłębiają fenomen małej czarnej i wciąż udaje im się znaleźć nowe spojrzenia i modyfikacje dla tej wyjątkowej sukienki.

FotorCreated3

Biała koszula to również coś, bez czego zawartość szafy, zarówno męskiej jak i damskiej, jest niepełnowartościowa. W XIX wieku zapanowała moda na czystość. Rozwój nauki wspierał przestrzeganie higieny, a cóż bardziej odzwierciedla czystość człowieka niż nieskazitelnie biały strój? Dziś biała koszula to wyznacznik schludności i elegancji. Nie może jej zabraknąć w żadnej garderobie, zwłaszcza, że wśród morza różnych fasonów i krojów, jakimi bombardują nas co roku projektanci, każdy znajdzie koszulę odpowiednią dla siebie.

8

Innym fenomenem nigdy nie nudzącego się ubrania są dżinsy. Choć początkowo były to spodnie robocze (ze względu na wytrzymałość i wygodę noszenia), szybko zaskarbiły sobie względy wszystkich klas społecznych i przebojem wkroczyły nawet na eleganckie przyjęcia. Sposobów na dżinsy jest w zasadzie tyle, ilu projektantów. Ogrodniczki, rurki, szorty, z przetarciami, rozdarciami, gładkie lub wzorzyste – dziś nie ma ograniczeń w doborze spodni dla siebie. Dżinsy nadają się zarówno na nocny wypad ze znajomymi, jak i na rozmowę o pracę. Naprawdę trudno byłoby się obejść bez nich i aż dziw bierze, że kilkaset lat temu ludzie żyli nie znając dżinsów.

Mężczyzna ma w życiu przynajmniej kilka okazji, na które nie wypada po prostu nie ubrać się w garnitur – mamy tu kolejny nieśmiertelny hit. Eleganckie, schludne, kojarzone bardzo mocno z modą męską, od dawna cieszą się sympatią również wśród płci pięknej.

kampania-prada-wiosna-lato-2015-fot-mat-prasowe

Odpowiednio skrojone i dobrane do kobiecych kształtów, eksponują walory i ukrywają wady sylwetki. Do tego dodają noszącej siły i przebojowości. Kobieta w garniturze to coraz częstszy widok – zabawy w przeróżne związane z nim stylizacje najwyraźniej przypadły paniom do gustu.
Pozdrowienia SETUGO.

Od redakcji:
Nie ma gorszej rzeczy, w szafie, niż stary niemodny Kapelusz. Lecz obowiązkowo zawsze musicie mieć pod ręką pudła czy pokrowce na nakrycia głowy, które jak żaden inny dodatek pozwalają kształtować własną osobowość.

Jak dbać o KAPELUSZE i CZAPKI? – dowiecie się państwo z artykułu firmy Porthos.

(Kliknijcie proszę na powyższy, podkreślony niebieski tekst)

Pudło i Pokrowiec

Pozdrowienia Porthos

Obserwuj Przyjaciele Porthosa:

Tworzymy zespół ludzi zaprzyjaźnionych z Porthosem i chcemy wnosić wszystko co najlepsze tworzenie tej strony. Piszemy o tym co nas inspiruje i interesuje.