World Championship – Grupa B

opublikowane w Cyberświat, Najnowsze Wpisy | 0

Po tym jak opisałem grupę A w poniższym linku:
Grupa A
Przyszła pora na grupę B:

300px-Fnatic_logo Fnatic
ID Name Position
South Korea Huni Heo Seung-hoon Top
South Korea Reignover Kim Yeu-jin Jungle
Netherlands Febiven Fabian Diepstraten Mid
Sweden Rekkles Martin Larsson AD
France YellOwStaR Bora Kim Support

 

Pierwszą drużyną w tej grupie jest Fnatic, czyli zespół mistrzów Europy.
Ich historię opisywałem bardzo szczegółowo w tym artykule:
Historia Fnatic


300px-IG_logo Invictus Gaming
ID Name
China Zzitai Liu Zhi-Hao Top
South Korea KaKAO Lee Byung-kwon Jungle
South Korea RooKie Song Eui-jin Mid
China Kid Ge Yan AD
China Kitties Liu Hong-Jun Support

 

Chińska drużyna Invictus Gaming, którą żartobliwie można nazwać mistrzami trzeciego miejsca, ponieważ zajmowała najniższy stopień podium na wiosennych i letnich play-offach. Największą gwiazdą drużyny, a jednocześnie najlepszym zawodnikiem jest koreański dżungler KaKAO – potrafi on wziąć na siebie ciężar gry i poprowadzić swoich kolegów do zwycięstwa. To iG i Fnatic prawdopodobnie będą się biły o pierwsze miejsce w grupie, aby mieć potem łatwiejszą drogę do samego finału.


300px-Ahq_logo_new ahq e-Sports Club
ID Name
Taiwan Ziv Chen Yi Top
Taiwan Mountain Xue Zhao-Hong Jungle
Taiwan westdoor Liu Shu-Wei Mid
Taiwan AN Chou Chun-An AD
Taiwan Albis Kang Chia-Wei Support

 

Jest to drugi z rzędu występ tajwańskiej ekipy na mistrzostwach świata. W ubiegłym roku nie udało im się wyjść z grupy, a jak będzie tym razem? Ciężkie zadanie przed nimi. Mają na swojej drodze znakomite drużyny, są jednak obecnie w morderczej formie – zdominowali azjatyckie rozgrywki, zajmując pierwsze miejsce zarówno w fazie ligowej jak i play-off. Dowodzi nimi gracz środkowej alei, o nicku westdoor, znany z wyśmienitej gry postacią Mordekaiser, która przechodzi obecnie renesans. Całkiem więc możliwe, że będzie on grał właśnie tym bohaterem.


300px-C9_logo Cloud 9
ID Name Position
USA Balls An Le Top
USA Hai Hai Du Lam Jungle
Denmark Incarnati0n Nicolaj Jensen Mid
USA Sneaky Zachary Scuderi AD
USA LemonNation Daerek Hart Support

 

Tak wyboistej drogi na mistrzostwa jak oni nie miał chyba nikt. W letniej fazie amerykańskich rozgrywek ligowych zajęli dopiero siódme miejsce, co nie dawało im nawet prawa do rywalizacji w play-offach. Mogli za to brać udział w walce o ostatnie miejsce premiowane wyjazdem na najważniejszy turniej w sezonie, lecz musieli startować z samego dołu drabinki i ograć aż trzech teoretycznie mocniejszych od nich rywali. Pokonywali oni swoich przeciwników z wielkim trudem i sam się dziwię, że awansowali. Dokonali jednak rzeczy naprawdę wielkiej. Po tym wydarzeniu pojawiło się w sieci mnóstwo obrazków, stworzonych przez fanów, przedstawiających zawodników C9, którzy przedzierają się przez jakieś chaszcze lub łódką przez morze pełne skał. To, że się dostali na imprezę jest już dla nich mistrzostwem świata. Ale może to tylko zwiększy ich apetyt i uda im się dokonać kolejnego cudu?