Z LCS do Wojska

opublikowane w Cyberświat, Najnowsze Wpisy | 1

Historia, którą chcę dziś przytoczyć wydarzyła się już jakiś czas temu i zapewne większość fanów sceny e-sportowej związanej z grą League of Legends mogła o niej słyszeć.

Uważam jednak, że i tak warto o niej napisać kilka słów, ponieważ taka opowieść nie zdarza się na co dzień.
Oto ona…

„Niedługo przyjdzie w Twoim życiu taka chwila
Gdy w super Rambo raptem zmienisz się z cywila
Kiedy przeróżne zaświadczenia
Nie dadzą jednak odroczenia
I po wcieleniu wita Cię miarowy krok”
A do LCSów wrócisz dopiero za rok.

Drużyna H2K w następującym składzie: Odoamne, Jankos, Ryu, Forg1ven, Vander, walczy z całych sił o pierwsze miejsce w europejskim LCS, gdy nagle ich grecki zawodnik Konstantinos „Forg1ven” Tzortziou nazwisko dostaje powołanie do wojska. Dramat dla zawodnika i drużyny – jak bić się o czołowe miejsce w tabeli, jeśli w kluczowym momencie zostaje zabrany filar drużyny?

Forg1ven uważany za najlepszego ADC w Europie, dowiaduje się nagle, że będzie musiał w jednej chwili zmienić swoje dotychczasowe życie i przesiąść się z wygodnego LCSowego fotela do czołgu. Jeżeli zezwolono by wejść z kamerą na greckie poligony to mogłaby powstać z tego niezła seria. Jak strzelec z gry League of Legends radzi sobie z prawdziwą bronią w ręku.
12903865_1036471883065577_1925940005_o(1)
Od razu po ogłoszeniu tej informacji, wielu fanów z całego świata zaczęło doszukiwać się sposobów ominięcia obowiązkowej służby przez Greka. Podsuwali oni pomysły z zapisem na studia lub zmianą narodowości. Niestety żadna z tych sugestii nie okazała się być skuteczną, aż do momentu pojawienia się internetowej petycji. Pod nią mogli popisywać się wszyscy, kierując prośbę o przesunięcie terminu rozpoczęcia służby, bezpośrednio do greckiego rządu. Ten ruch okazał się być strzałem w dziesiątkę i choć sam Forg1ven twierdzi w wywiadach, że pogodził się ze swoim losem, to nadal gra dla drużyny H2K Gaming, spokojnie mogąc dokończyć wiosenną rundę rozgrywek.

Jak widać życie ciągle nas zaskakuje, wymyślając najbardziej oryginalne historie ze wszystkich.

Jak myślicie – czy Forg1ven wykorzysta w jakiś sposób umiejętności nabyte w grze na wojskowym poligonie i czy w ogóle odnajdzie się w nowej rzeczywistości? Należy trzymać za niego kciuki i życzyć powodzenia oraz powrotu do LCS.